Haberler

15.03.2013

LSP Haber Türk´te

  • 1
  • 2
  • 3
LSP Aydınlatma'nın AR-GE çalışmaları 2013'de yeni ürünleri tüketiciye kazandırdı

Bir aile şirketi olarak 1993 yılında ticari faaliyetine başlamış olan LSP aydınlatma, 10 yıllık sürecin sonunda sektöründe lider ve referans firma pozisyonuna gelmiştir. Led li aydınlatma konusunda faaliyet yürüten ve geliştirdği ürünleri 3 ana grupta ( İç Mekân, Dış Mekân, Led Şerit&Kontrol Sistemleri ) 80 başlık altında piyasaya sunan LSP Aydınlatma, satış rakamları ile 2012 yılında Türkiye ve dünya pazarında söz sahibi olduğunu kanıtladı.

Geçen yıl elde ettiği cironun %25’lik oranını AR-Ge’ye harcayan LSP Aydınlatma sürekli “iyileşme ve gelişme” yaklaşımı sonucunda % 20 oranında yeni ürün tasarımının seri imalatını yapmayı başardı. LSP, 2012 yılında katıldığı Frankfurt Light+Building Aydınlatma Fuar’ında yeni ürünlerini dünyanın beğenisine sundu.

LSP Aydınlatma Genel Müdürü Sn. Alpaslan CEYLAN “ 2012 yılındaki başarılı AR-GE çalışmalarının, 2013 yılı itibariyle sektöre birçok yeni ürün kazandırmak anlamında çok başarılı ve verimli bir yıl olduğunu kaydetti. Ayrıca, LSP’nin aydınlatma konusunda yürüttüğü faaliyetleri arz ve talep döngüsüne göre, şekillendirdiklerini belirtti. Tasarımlarını endüstriyel ve mimari başlıklar altında yaptıklarını ve üniversitelerin endüstriyel tasarım bölümleri ile sürekli işbirliği halinde olduklarını vurguladı. Bu bilimsel ve estetik çalışmaların sonucunda aydınlatma tasarımcıları ve mimarlar ile çok daha uyumlu çalışmalar yapabildiklerini, mekânların aydınlatma tasarımlarına uygun geniş ürün yelpazesindeki armatürler ile farklı ve işlevsel çözümler bulabildiklerini söyledi. Özellikle 2007 yılında kanunlaştırılan “ Enerji Verimliliği Kanunu “ çerçevesi ile ledli aydınlatmanın kullanım alanının genişlediğini kaydeden Alpaslan Ceylan “ insanların çok daha az enerji tüketerek ihtiyaçları olan ışığı elde edebildiklerine dikkat çekti. Bu maliyet avantajı ile kendini gösteren verimliliğin de ,Ledli aydınlatmanın başta kamu alanları olmak üzere tüm mekanlarda ciddi tasarruf imkanı sağladığını, bunun da öncelikle ülke ekonomisi olmak üzere tüm piyasaya kayda değer bir fayda sağladığına dikkat çekti. 21. Yüzyılda led teknolojilerinin, eski sistem konvansiyonel aydınlatma sistemleriyle ışık gücü olarak yarıştığını kaydeden Alpaslan Ceylan, bu yarıştan Eşdeğer ışık gücü sağlama kapasitesi ve yeterliliği olan Led li sistemlerin galip geleceğini söyledi.

LSP Aydınlatma ticari faaliyetlerinin yanı sıra, sosyal sorumluluk çerçevesinde özellikle eğitime verdiği önem ve destekle; kreş, anaokulu ve diğer eğitim kurumlarındaki öğrencileri fabrikasına konuk ederek, onların bilinçli birer birey olarak yetişmelerine de destek vermektedir.

LSP Aydınlatma, gerek tüm dünyada katıldığı fuarlarla, gerekse kendi içinde yaptığı AR-GE çalışmalarıyla ve çözüm ortağı olan profesyonel tasarımcılarıyla 2010 yılında Dr. Hakan GÜRSU ve ekibinin tasarımı olan, “ZEUS” ile “A Lighting Design Award” ödülüne layık görüldü.

“KALİTE SİSTEMİNİN, KONTROL DEĞİL DAHA ÖNCEDEN ÖNLEM ALMAK”
ilkesini benimseyen LSP Aydınlatma; portföyünde bulunan ürünlerine T.S.E. tarafından verilen “ Türk Standartlarına Uygunluk Belgesi “ ile kanıtlamıştır. LSP Aydınlatmanın sahip olduğu diğer kalite belgeleri “ GOST-R Sertifikası, ISO 9001, OHSAS 18001, ISO 14001 “ dır.

LSP’ nin ürün geliştirme faaliyetlerinde çözüm ortağı olan Dr. Hakan GÜRSU ve ekibi Zeus’la, Lineer armatürlerdeki tek düze görüntüyü estetik teknoloji ve ergonomiyle buluşturarak, çok daha işlevsel bir ürün yarattı. Bu da LSP Aydınlatmanın sektöre kazandırdığı yeniliklerden biridir. Bugün LSP Aydınlatmanın ürünleri dünyanın en büyük mozaik müzesi olan ve açılışını Başbakan Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’ın yaptığı “ Gaziantep Zeugma Müzesi’nde “ kullanılmaktadır.

LSP Aydınlatmanın Dış Mekan grubu ürünleri; “ Medusa, Kalipso, Fors, Doris, Midas, Efes, Arakne, Karya, Neptün, Venüs, Artemis, Nebula, Ares, Tiran, Argos, Amor, Rodos, Eros, Paratlas, Pasifik “ İç Mekan grubu ürünleri; “ Metis, Fides, Luna, Bendis, Dora, Arkas, Eos, Eris, Hera, Orion, Hermes, Afrodit ve Herakles’tir. Ürünlerimiz isimlerini Yunan mitolojisindeki Tanrıların ölümsüz isimleri ile taçlandırmıştır. LSP Aydınlatmaya göre böylece, her ürün ölümsüz bir efsane haline gelmiştir.

LSP Aydınlatmanın 2013 yılında yıldızı parlayan son efsane ürünü AFRODİT’in sloganı “Afrodit ile güzelliğinizi yansıtın” dır. Estetikle teknolojinin doruğa ulaştığı bu ürün, LSP Aydınlatmanın, ürün gamındaki en iddialı tasarımlardan biridir. Afrodit’in en önemli özelliği ışık gücünün 3600 lümen olmasıdır. Mağazalarda, alışveriş merkezlerinde, hastanelerde, evlerde, koridor aydınlatmalarında kolaylıkla uygulanabilecek olan Afrodit, görseliği kadar sağlayacağı enerji tasarrufu ve verimliliği ile de göz alıcı bir ürün olacaktır.

LSP Aydınlatmanın ürünlerinin ortak özelliği işletme performansının yanı sıra, mekanlarda gizem ve farklılık yaratmasıdır.

“ MÜKEMMELLİK DETAYLARDA SAKLIDIR “Güncel