Haberler

01.04.2011

IstanbulLight 7. Uluslararası Aydınlatma Teknolojileri Fuarı

Firmamızın da katılacağı İstanbulLight 7. Uluslararası Aydınlatma Teknolojileri Fuarı ve Zirvesi 14-17 Nisan 2011’de aydınlatma sektörünü bir araya getiriyor. Yeni konsepti ve uluslararası pazarlara yönelik güçlü vizyonunun, aydınlatma sektörünün duayenleri ile birleştiği Uluslararası İstanbullight Fuarı, bu yıl, Doğu Avrupa ve Ortadoğu bölgesinin en güçlü pazarlama zeminini oluşturmayı amaçlıyor. AGİD-Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği ve ATMK- Aydınlatma Türk Milli Komitesi’nin destekleriyle, Fuar kapsamında 8.Ulusal Aydınlatma Kongresi, Aydınlatma Ödülleri, Atölye Çalışmaları, Sergi gibi bir çok etkinlik gerçekleştirilecek. İtalya’nın onur konuğu ülke olduğu fuarda, hem ulusal hem de uluslararası ziyaretçiler için yeni iş bağlantıları ve yeni pazar potansiyelleri oluşturulması amaçlanıyor.

Bu yıl yurt dışı ziyaretçi ve katılımcı ülke hedefini de artırarak, özellikle endüstriyel, mimari, perakende ve şehir aydınlatma çözümleri kapsamında özgün bir konsept oluşturmayı amaçlayan fuarda, aydınlatma sektörünün öncü firma ve kurumları yerlerini şimdiden ayırttı. Türkiye’nin yakın gelecekte aydınlatma sektöründe Avrupa’nın üretim merkezi, komşu ülkelerin de tedarik merkezi olacağının altını çizen NTSR Fuarcılık yetkilileri, bu bağlamda fuarın 2011’de sektöre katma değer sağlayacak bölgenin en güçlü fuarı olacağını belirttiler.

Bu fuar süresince sektör temsilcilerine ve ziyaretçilere yönelik gerçekleştirilecek çeşitli etkinliklerle birlikte, özel konusu “LED ile Aydınlatma” olan “8. Ulusal Aydınlatma Kongresi” de düzenlenecek. Gerek fuara, gerekse kongreye katılacak olan aydınlatma sektörü içerisindeki akademisyenler, tasarımcılar, üreticiler, uygulayıcılar, pazarlayıcılar, tedarikçiler ve nihayet işletmeciler ve tüketiciler aynı platformda buluşarak, tanışabilme, bilgi alışverişinde bulunabilme, ortak ya da bireysel sorunlarına çözüm arayabilme, yeni gelişmelerden haberdar olabilme olanağına kavuşacaklar.

Detaylı bilgi için: http://www.istanbullight.comGüncel